You are here

Clergy ministry transitions in 2019

Clergy ministry transitions
By: 
The Rev. Canon Gregory A. Jacobs, Canon to the Ordinary

 
Ordinations

The Rev. Deacon Peter Savastano to the Transitional Diaconate - February 23, 2019

 
Arrivals

The Rev. Bowie Snodgrass, Priest-in-Charge, Christ Church, Short Hills - January 13, 2019

The Rev. Anthony Puca, Rector, Grace, Westwood and Priest-in-Charge, Holy Trinity, Hillsdale - April 1, 2019

The Rev. Canon Anne Kitch, Rector, St. Luke's, Phillipsburg - May 1, 2019

 
Departures

The Rev. Dr. John DeWitt Stonesifer, Interim Rector, Christ Church, Short Hills - January 13, 2019

The Rev. David Rude, Priest-in-Charge, Good Shepherd, Wantage - March 25, 2019

 
Retirements

The Rev. William Thiele, Rector, St. John's, Passaic - January 6, 2019

The Rev. Deacon Sheila Shuford, St. John's, Dover - February 24, 2019

The Rev. Deacon Deborah Rucki Drake - March 1, 2019

The Rev. Deacon Kathleen Ballard, St. George's, Maplewood - March 3, 2019