You are here

Clergy ministry transitions in 2017

By: 
The Rev. Canon Gregory A. Jacobs, Canon to the Ordinary

 
Ordinations

The Rev. Deacon Nancy Hansen to the Vocational Diaconate - January 7, 2017

 
Arrivals

The Rev. Kay Locke, Interim Associate Rector, Calvary, Summit - May 29, 2017

The Rev. Mark Collins, Rector, All Saints, Glen Rock - February 1, 2017

The Rev. Marjorie Lindstrom, Priest-in-Residence, St. Matthew, Paramus - February 1, 2017

The Rev. Anthony Puca, Rector, Grace Church, Westwood and Youth Minister, St. Peter's Church, Essex Fells - January 2, 2017

 
Changes

The Rev. Diana Doyle Clark, from Associate Rector to Priest Associate at Calvary, Summit - September 2017

 
Departures

The Rev. Susan Schink, Priest-in-Charge, St. Clement’s, Hawthorne - October 1, 2017

The Rev. Daniel Kreller, Rector, St. Bartholomew’s, Ho-Ho Kus - June 30, 2017

The Rev. David DeSmith, Rector, St. David's, Kinnelon - June 25, 2017

The Rev. Anne Bolles Beaven, Priest-in-Charge, Holy Innocents, West Orange - May 31, 2017

The Rev. Elizabeth Costello, Associate Rector, Christ Church, Ridgewood - April 30, 2017

The Rev. Anthony Puca, Associate Rector, St. Peter's Church, Essex Fells - January 2, 2017